Rybaření se stalo velkou zálibou u mnohých z nás. Už dávno není rybářská dovolená výsadou jednotlivců, ale čím dál častěji na ní vyrážejí celé rodiny. Své chutě na lov ryb můžete uspokojit jak v ČR, tak v zahraničí. Vybrali jsme pro vás několik tipů, kam můžete vyrazit.

Rybářská dovolená v Jižních Čechách

U nás je oblíbeným rájem rybářů Třeboňsko. K rybaření můžete využít rybník Rožmberk, Nový Kanclíř, Hejtman a Staňkovský rybník. Nedaleko Třeboně si můžete zachytat ryby v Domaníně.

 • Rybářská dovolená v této destinaci, je vhodná pro samotné rybáře, ale i pro jejich rodiny.
 • Děti si můžou zařádit na velké zahradě s houpačkami a prolézačkami, zatímco maminky mohou relaxovat pod slunečníkem.

Lomnice nad Lužnicí

Příjemné rybaření nabízejí rybníky Peřinka a Koňský.

Rybářská dovolená v zahraničí

Rybaření v Norsku

Mořský rybolov je znám svou dlouholetou tradicí. Aktivní rybáři mohou navštívit perlu severu, což jsou Lofoty, jež se nacházejí za polárním kruhem. Jsou zde rozsáhlé mělčiny, které jsou příhodné nejen pro přívlač, ale i muškaření.

 • Na své si díky zlomům a srázům padajícím do mnohasetmetrové hloubky přijdou i milovníci adrenalinu.
 • Do Norska můžete vyrazit autem, autobusem nebo letecky.
 • Typický je týdenní zájezd, při němž je rybaření často organizováno po 12 hodinách v průběhu celého dne. Samozřejmě si můžete zvolit i delší pobyt.
 • Vedle rybaření se můžete kochat i krásnou přírodou a poznat příjemné lidi.

Rybaření ve Španělsku

Rybaření na Rio Ebro ve Španělsku
Rybaření na Rio Ebro ve Španělsku

Na severovýchodě Španělska teče jedna z nejdelších a nejvýznamnějších řek Pyrenejského ostrova Rio Ebro. Její délka dosahuje 928 km a je považována za ráj kaprů, kterých je tu obrovské množství. Plavou ve velkých hejnech a musí se hodně krmit, díky tomu u vás vydrží ty větší kusy.

 • Kapři ve Španělsku jsou štíhlejší než naši a díky velké ocasní ploutvi mají po záběru velký tah. Na Ebru dorůstají kapři až do délky jednoho metru.
 • Celoročně můžete vedle kaprů lovit sumce a candáty, v létě pak černého okouna.

Rybářská dovolená v Dánsku

Aktivní rybáři se do této destinace vydávají mnohem častěji. Rybáři, kteří loví na umělou mušku či přívlač se již určitě setkali se pstruhem obecným. V Dánsku můžete lovit mořského pstruha, což je jiná forma našeho pstruha, jež se ve slané vodě stávají silnější a mnohem bojovnější. Je to díky tomu, že mají všude spoustu snadno dostupné potravy – krevety, písečného červa, krill a různé malé rybičky. Mořský pstruh má stříbřité tělo podobné lososům.

 • Lov probíhá celoročně, ale nejvhodnějším obdobím jsou jaro a zima.
 • Nejčastěji se loví ryby o hmotnosti 500 g až 3 kg.
 • Největší ulovené ryby mají nejčastěji kolem 10 kg.

 

K dalším destinacím, které můžete navštívit za účelem rybaření je Mongolsko, Slovinsko, Irsko, Venezuela, Indonésie a Kanada. Nabídka je bohatá a milovníci rybaření si tak přijdou na své.

Neláká vás dovolená na rybách? Co takhle dovolená na kole?